IMG 20230403 100429968

IMG 20230403 093509959

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem.

To jak jedno spore miasto.

Corocznie 2 kwietnia na całym świecie to dzień wiedzy na temat autyzmu.  Tego dnia cały świat włącza się w akcję „Na niebiesko dla autyzmu”.

Kolor niebieski ma dać osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat spektrum zaburzeń autystycznych, zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się osoby w spektrum każdego dnia oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Nasi uczniowie wzięli udział  w zajęciach przygotowanych specjalnie z tej okazji, „Autyzm- wiem i rozumiem". Mieli okazję wziąć udział w doświadczeniach które przybliżyły im, jak funkcjonują osoby ze spektrum. W szkole w tym dniu zagościł kolor niebieski i różowy ponieważ chcieliśmy podkreślić, że autyzm dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji                z wydarzenia.

„ Spektrum (autyzmu) jest długie i szerokie, i wszyscy się na nim znajdujemy. Kiedy się  w to uwierzy łatwo zobaczyć, ile mamy ze sobą wspólnego.”

Temple Grandin

IMG 20230403 090837066