kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów artykuly/2020/szóstoklasiści oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wydarzenia szkolne

87754363 640720873356166 7369795504885989376 n

  11 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami podsumowujące osiagnięcia uczniów w I semestrze 2019/2020 roku szkolnego. Oprócz tradycyjnych spotkań rodziców z wychowawcami poszczególnych klas, odbyło się również spotkanie z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej, podczas którego rodzice zostali uhonorowani dyplomamai w podziękowaniu w zaangażowanie w życie szkoły. Pan dyrektor Wojciech Maślona odczytał treść podziękowań i wręczał je rodzicom. Nasza szkoła ma szczęście do aktywnych i zaangażowanych rodziców w życie szkoły, dlatego nagrodzonych rodziców było wielu. Dziękujemy im za pomoc i liczymy na więcej. 

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbędzie się 28 kwietnia 2020 roku o godzinie 9.00

Zapraszamy !!!

Kształcimy zawodowo - to jest nasza tradycja

Postaw na zawód !!!

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021

TECHNIKUM NR 1
Technik ekonomista
Technik żywienia i usług gastronomicznych
Technik pojazdów samochodowych
Technik usług fryzjerskich
Technik budownictwa
Technik mechanik

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA
Kucharz
Murarz-tynkarz
Mechanik pojazdów samochodowych

Dni otwarte

 

Kształcimy zawodowo - to jest nasza tradycja

Postaw na zawód !!!

 

DSC 4843

 

W wiosenny choć lutowy dzień odwiedziły naszą pracownię fantastyczne dzieci, a właściwie młodzież z klasy 6d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. Zaprosiliśmy ich na warsztaty o zdrowym odżywianiu. Chcieliśmy pokazać, że można zastąpić powszechnie znane potrawy tymi lekko odchudzonymi, ale nie mniej smacznymi. Młodzi adepci sztuki kulinarnej sporządzili:  

  • zapiekanki na gofrach ryżowych
  • ciasteczka owsiane 
  • surówkę owocową.

Robota paliła im się w rękach, zadania im powierzone ekspresowo wykonywali. Rodzice mogą być dumni ze swoich latorośli. Po wykonanych zadaniach nadszedł upragniony czas konsumpcji. Jak szybko zrobili tak i szybko zjedli. Uśmiechnięte buzie wskazywały na zadowolone brzuszki. Niektórzy zainteresowali się kształceniem w naszej szkole i dopytywali jakie zawody są w naszej placówce. My oczywiście polecamy technikum kształcące w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie kucharz, gdzie młodzież uczy się przyjemnych warunkach, miłej i profesjonalnej atmosferze. Starsi koledzy i koleżanki, którzy pomagali naszym adeptom to: z klasy 1kmm Patrycja, Kinga, Kinga, Katarzyna, z klasy 1mmk Kuba, Dominika, Julia, Dawid, Patrycja, z klasy 3tz Ola, Patrycja i Weronika, oraz z klasy 3k Karolina, a warsztaty prowadziły i koordynowały nauczycielki: Agata Sadlak-Skrzypek i  Agnieszka Pawlas.

 

 

IMG 9524

 

 MG 8648 Copy

SZKOLNE WALENTYNKI

 14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy? Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, skosztować przepysznych słodkości.

 

 

 IMG 9566

 

 

 kr

Budowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej to poważna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. 12 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Giełdzie Szkół Ponadpodstawych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Kraśniczynie prezentując ofertę edukacyjną Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. 

IMG 9446

 

Kształcenie zawodowe to nasza tradycja

TECHNIKUM

Technik budownictwa

Technik ekonomista

Technik mechanik

Technik pojazdów samochodowych

Technik usług fryzjerskich

Technik żywienia i usług gastronomicznych

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Kucharz

Mechanik pojazdów samochodowych

Murarz-tynkarz

 

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w konsultacjach w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Krasnystaw na lata 2021-2027 z perspektywą 2030.

Możliwość  pracy nad tym nowatorskim i odbiegającym od standardowych strategii dokumentem, mieli członkowie naszego SU.

Dokument ma przedstawiać usystematyzowane kierunki i wizję rozwoju naszego miasta i zaangażuje w ich realizację wszystkie szczeble samorządu i rządu, żeby wspólnie budować przyszłość.

Do prac nad strategią zaproszony został ekspert – Pani Agnieszka Smreczyńska – Gąbka.

Oprócz naszych samorządowców w Urzędzie Miasta pojawili się Burmistrz Krasnegostawu pan Robert Kościuk, przedstawiciele różnych sektorów publicznych urzędu i uczniowie z innych szkół z terenu miasta. Warsztaty były bardzo pracowite, kreatywne i owocne, wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę nad tym jakże ważnym dla naszego lokalnego społeczeństwa dokumentem.

Wierzymy, że dołożyliśmy parę cegiełek, aby budować lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców naszego wciąż rozwijającego się miasta.

IMG E03341 Copy

 

plan200x200dziennik200x200kulinarni

lightbox

bip logo