IMG 2476

Pożegnanie maturzystów w  naszej szkole  odbyło się 26 kwietnia  2024 r.  Prowadzący akademię uczniowie młodszych klas: Amelia Szadura i Jan Berbeć  poprosili o zabranie głosu  panią Małgorzatę Jędruszczak  - Dyrektor Szkoły, która powitała obecnych na uroczystości :  panią Aleksandrę Stachulę - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji  Powiatu , panią Katarzynę Mańko -  Wicedyrektor  Szkoły,  panią  Kingę Ciurysek  - Kierownik Szkolenia Praktycznego  i  wychowawczynię klasy 5 technikum mechanicznego  i technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz pana  Tomasza Bożko – wychowawcę klasy 5 technikum ekonomicznego  i  technikum pojazdów samochodowych , nauczycieli,  rodziców, maturzystów i  uczniów młodszych klas.

W swoim wystąpieniu pani  Dyrektor podkreśliła, aby  nie  zrażać się porażkami, bo każdą z nich można przekuć w  sukces, jeśli potrafimy z determinacją dążyć do celu.

Następnie głos zabrała  pani  Aleksandra Stachula - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji  Powiatu, która  pogratulowała  absolwentom ukończenia szkoły oraz życzyła sukcesów na zbliżających się egzaminach maturalnych.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie wyróżniających się uczniów nagrodami ufundowanymi  przez  Zarząd Powiatu Krasnostawskiego i Radę Rodziców w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.  Nagrody i dyplomy  za bardzo dobre

i dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie wręczyli  maturzystom:  pani  Małgorzata Jędruszczak, pani Katarzyna Mańko, pani Aleksandra  Stachula ,  a także wychowawcy - pan Tomasz Bożko oraz pani Kinga Ciurysek.

Nagrody ufundowane przez Organ Prowadzący Szkołę otrzymały: Magdalena Gruszczyńska i  Sylwia Rosolińska.

Nagrody Dyrektora Szkoły za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz  pracę na rzecz szkoły otrzymali: : Magdalena Gruszczyńska, Sylwia Rosolińska. Sylwia Jaremek, Zuzanna Linkiewicz, Klaudia  Turkiewicz, Wiktoria Dubiel.

Pan Marcin Łukaszczyk wręczył wyróżniającym się  absolwentom  upominki i dyplomy za osiągnięcia sportowe w czasie ich pięcioletniej  nauki w szkole. Nagrodzeni zostali: Wiktoria Dubiel, Klaudia Turkiewicz, Wiktoria Głąbicka, Wiktoria Lewczuk, Zuzanna Linkiewicz, Wojciech Weremko, Nikola Wojdowska. Ponadto zostały  nagrodzone: Weronika Marecka, Karolina Zielonka, Ewelina Kurek, Katarzyna Malinowska, Sylwia Rosolińska, Sylwia Jaremek i Karolina Bubic – za zaangażowanie przy organizacji imprez sportowych w szkole i na terenie powiatu.

Pani Bożena Cieszko – Pankiewicz pogratulowała  uczennicy klasy 5 technikum ekonomicznego - tytuł „Super – kadrowca”  w Szkolnym Konkursie Ekonomicznym otrzymała Natalia Sawa. Wyróżnione zostały także uczennice, które otrzymały stuprocentowy wynik na egzaminie z kwalifikacji zawodowej EKA.05 - Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych : Magdalena Gruszczyńska , Wioletta Trus, Wiktoria Dubiel Weronika Fornek i Weronika Marecka.

Za pasję kulinarną i zaangażowanie przy organizacji imprez i uroczystości o charakterze gastronomicznym zostali nagrodzeni uczniowie klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych : Wiktoria Głąbicka, Sylwia Jaremek, Sylwia Rosolińska i Wojciech Weremko.

W imieniu uczniów młodszych klas starsze koleżanki i kolegów pożegnała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Łepik.

Następnie przedstawiciele absolwentów : Klaudia Turkiewicz i Wojciech Weremko skierowali słowa podziękowania  dla  Dyrekcji  i  nauczycieli za przekazaną wiedzę, życzliwość  i  poświęcony czas, a także  dla Rodziców  za wsparcie i nieustającą troskę.  Wyrazem wdzięczności   były kwiaty złożone  przez maturzystów na ręce Przedstawicielki Organu Prowadzącego Szkołę, Dyrekcji i Wychowawców klas maturalnych.

Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych pod opieką pani Katarzyny Oleszczuk oraz pani Marty Maślony. Motywem przewodnim  akademii były  słowa Czesława Miłosza:  "Pamiętaj – w trudną porę marzeń masz być ambasadorem".

Maturzyści mieli okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Oliwii Mazurek, Karoliny i Sylwii Rosolińskich, Julii Mudy, a także  Pauliny Chojdy. Śpiewającym towarzyszył zespól muzyczny w składzie: Jaworski Krystian (gitara), Ładosz Jakub (gitara), Pawlak Wiktor (perkusja). Refleksje o życiu i ciepłe słowa w formie życzeń  skierowali do absolwentów: Barbara Dolebska, Lidia Gustaw, Patrycja Kupiecka, Nikola Róg. Prezentację ukazującą  fotografie żegnających się ze szkołą maturzystów  przygotowała Karolina Rosolińska. Dzięki temu, uczniowie klas  piątych  mieli okazję przypomnieć  sobie  miłe  chwile spędzone w szkole i utrwalone na zdjęciach, by ocalić je od zapomnienia..