kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

Najnowsze artykuły

25 Lut 2020 18:08 - Agata Sadlak - Skrzypek
Spotkanie z rodzicami podsumowujące wyniki nauczania w I semestrze

  11 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami podsumowujące osiagnięcia uczniów w I semestrze 2019/2020 roku szkolnego. Oprócz tradycyjnych spotkań rodziców z wychowawcami poszczególnych klas, odbyło się również spotkanie z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej, podczas którego rodzice zostali uhonorowani dyplomamai w podziękowaniu w zaangażowanie w życie szkoły. Pan dyrektor Wojciech Maślona odczytał treść podziękowań i wręczał [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
25 Lut 2020 08:45 - Postaw na zawód !!!
Dzień Otwarty w ZS nr 1

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbędzie się 28 kwietnia 2020 roku o godzinie 9.00 Zapraszamy !!! Kształcimy zawodowo - to jest nasza tradycja Postaw na zawód !!! Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021 TECHNIKUM NR 1Technik ekonomistaTechnik żywienia i usług gastronomicznychTechnik pojazdów samochodowychTechnik usług fryzjerskichTechnik budownictwaTechnik mechanik SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIAKucharzMurarz-tynkarzMechanik pojazdów samochodowych   Kształcimy [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
23 Lut 2020 17:19 - Agata Sadlak - Skrzypek
Wiosenne warsztaty kulinarne z

  W wiosenny choć lutowy dzień odwiedziły naszą pracownię fantastyczne dzieci, a właściwie młodzież z klasy 6d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. Zaprosiliśmy ich na warsztaty o zdrowym odżywianiu. Chcieliśmy pokazać, że można zastąpić powszechnie znane potrawy tymi lekko odchudzonymi, ale nie mniej smacznymi. Młodzi adepci sztuki kulinarnej sporządzili:   zapiekanki na gofrach ryżowych ciasteczka owsiane  surówkę owocową. Robota [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
20 Lut 2020 18:20 - I love Zetka !!!
Walentynki

  SZKOLNE WALENTYNKI  14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy? Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, skosztować przepysznych słodkości.        

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
12 Lut 2020 18:03 - Postaw na zawód !!!
Giełda Szkół Ponadpodstawowych - ZS nr 1 - to Szkoła dla Ciebie

    Budowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej to poważna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. 12 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Giełdzie Szkół Ponadpodstawych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Kraśniczynie prezentując ofertę edukacyjną Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.    Kształcenie zawodowe to nasza tradycja TECHNIKUM Technik budownictwa Technik ekonomista Technik mechanik Technik [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
09 Lut 2020 11:14 - Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski zaproszony do Urzędu Miasta

  Nasi uczniowie uczestniczyli w konsultacjach w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Krasnystaw na lata 2021-2027 z perspektywą 2030. Możliwość  pracy nad tym nowatorskim i odbiegającym od standardowych strategii dokumentem, mieli członkowie naszego SU. Dokument ma przedstawiać usystematyzowane kierunki i wizję rozwoju naszego miasta i zaangażuje w ich realizację wszystkie szczeble samorządu i rządu, żeby wspólnie budować przyszłość. Do prac nad strategią [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
05 Lut 2020 20:01 - Agata Sadlak - Skrzypek

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów artykuly/2020/szóstoklasiści oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.   5 lutego gościliśmy w pracowni gastronomicznej klasę 6a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie. Uczniowie odwiedzili naszą szkołę by bliżej poznać takie zawody jak Kucharz i Technik żywienia i usług gastronomicznych i wziąć udział w zajęciach [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
04 Lut 2020 18:52 - Postaw na zawód !!!
Zebranie z rodzicami - podsumowanie I semestru 2019/2020

Dyrekcja Zespołu Szkół  nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie serdecznie zaprasza rodziców/opiekunów na zebranie, które odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. Celem zebrania jest podsumowanie wyników klasyfikacji śródrocznej uczniów. Serdecznie zapraszamy            Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

Komunikaty i ogłoszeniaCzytaj więcej...

 

W niemalże ostatnim dniu września (28.09.2018r.) w naszej szkole odbył się coroczny rytuał: „otrzęsiny klas pierwszych”. Śmiechu i zabawy było co nie miara, a wszystko odbywało się w przyjaznej, a nawet - rodzinnej atmosferze.

Szczególnie gorąco witani tego dnia byli uczniowie klas pierwszych czyli tzw. „pierwszaki”, „koty” Przywitaliśmy zatem:

klasę I TZ, klasę I TM, klasę I TB, klasę I TE, klasę I TF, klasę I TP i klasę I BR

Pierwszaków dzielnie wspomagali ich wychowawcy oraz wszyscy nauczyciele i uczniowie ZSP nr 1.

Na początek aby zachęcić swoich podopiecznych do konkurencji przystąpili wychowawcy klas, mieli za zadanie w jak najszybszym tempie oddzielić białko od żółtka i je ubić.

Zaś naszym młodym koleżankom i kolegom zaproponowaliśmy następujące konkurencje:

Konkurencja 1 EKONOMISTA:

Uczniowie mieli za zadanie zliczenie kwot z kilku paragonów, do dyspozycji mieli tylko kartkę, długopis i mądre głowy.

Konkurencja 2 FRYZJER:

W drugiej konkurencji sprawdziliśmy umiejętności w zakresie fryzjerstwa. Zadaniem było stworzenie najładniejszej fryzury lecz dodatkową trudnością było znalezienie modelek, na której pierwszaki mogli zaprezentować swoje fale loki koki.

Konkurencja 3 BUDOWLANKA:

W następnej konkurencji nasi młodsi koledzy musieli użyć troszeczkę siły oraz wykazać się dobrą kondycją. Za zadanie mieli w ciągu dwóch minut pokonać jak najwięcej razy slalom, żeby nie było tak prosto każdy miał dwa wiadra z piachem. Za rozsypany piach były odejmować punkty...

Konkurencja 4 MECHANIK i MECHANIK SAMOCHODOWY:

W tej konkurencji zadaniem było toczenie koła poprzez slalom ,a na końcu czeka na was niepozorna nakrętka do zakręcenia, która nie jednemu mechanikowi narobiła kłopotów. Brały udział dwie osoby z każdej klasy, pierwsza przechodziła slalom z oponą i nakręcała nakrętkę do końca, następnie wracała, a osoba druga z tym samym kołem musiała pokonać slalom i odkręcić wcześniej zakręconą nakrętkę i wrócić.

Konkurencja 5 GASTRONOMICZNA:

Zadaniem było odgadywanie narzędzi oraz przyrządów używanych na co dzień w kuchni. Kto odgadł najwięcej ten wygrywał.

Całą imprezę uatrakcyjniła nam muzyka, z wielką pasją puszczana przez naszego ulubionego DJ-a .

Zwycięska klasa 1 TP otrzymała dzień bez pytania, a także po 30 pkt dla całej klasy.

Dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę

Samorząd Uczniowski ;)

 

DSC 0214

 

DSC 0188

 

DSC 0196

 

DSC 0207

 

DSC 0214

 

DSC 0227

 

DSC 0233


plan200x200dziennik200x200kulinarni

lightbox

bip logo

Co się dzieje w zawodzie.


Warning: getimagesize(/home/zspnr1kras/ftp/ftp/images/artykuly/2020/szóstoklasiści/DSC_4540.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/modules/mod_digi_showcase/helper.php on line 1117

Warning: Division by zero in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/modules/mod_digi_showcase/helper.php on line 1127

Warning: getimagesize(/home/zspnr1kras/ftp/ftp/images/artykuly/2020/szóstoklasiści/DSC_4540.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/modules/mod_digi_showcase/include/vikresizer.php on line 160

Warning: imagecreatetruecolor() expects parameter 2 to be integer, float given in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/modules/mod_digi_showcase/include/vikresizer.php on line 161

Warning: unlink(/home/zspnr1kras/ftp/ftp/modules/mod_digi_showcase/images/temp_909.JPG): No such file or directory in /home/zspnr1kras/ftp/ftp/modules/mod_digi_showcase/helper.php on line 1138