Wizyta studyjna w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości

7 lutego 2019 roku uczniowie klas 4 technikum ekonomicznego i 4 technikum budownictwa w osobach Klaudii Mazurek, Konrada Sierpiny i Krystian Dubiela wraz z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego  mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości  w Łukowie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus” w Krasnymstawie.

Łuków oddalony jest od Krasnegostawu aż o 150 km, ale podróż w obie strony minęła szybko, bowiem uczniowie mogli nawiązywać nowe znajomości z rówieśnikami z innych szkół i wymieniać się poglądami na różne tematy np. związane z dalszą ścieżką kariery zawodowej.

Na miejscu zostaliśmy powitani bardzo serdecznie przez Panią Urszulę Bancerz – Dyrektora Centrum Doradztwa Finansowego w Łukowie i Założyciela Fundacji oraz Pana Patryka Łopota- młodego przedsiębiorcę rozpoczynającego swoją działalność gospodarczą właśnie w Inkubatorze Przedsiębiorczości, a obecnie prężnie prowadzącego swój biznes.

Po powitalnym poczęstunku przedstawiono młodzieży zasady działalności Inkubatora Przedsiębiorczości oraz omówiono formy pomocy przedsiębiorcom stawiającym pierwsze kroki w biznesie. Młodzież mogła sprawdzić swoje atuty takie jak: umiejętność pracy w grupie, cechy przywódcze, umiejętność podejmowania szybkich decyzji pod presją czasu czy przekonania innych do swoich projektów w trakcie zabawy przy użyciu makaronu, taśmy i sznurka. Takie bowiem cechy są bardzo istotne przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Następnie po pysznym obiedzie, pod przewodnictwem Pani Bancerz udaliśmy się zwiedzać Strefę Ekonomiczną działającą w Łukowie na powierzchni, bagatela 27 ha. Pani Bancerz opowiadała o zasadach i korzyściach prowadzenia działalności gospodarczej właśnie w Strefie Ekonomicznej.

W godzinach popołudniowych pełni entuzjazmu i naładowani pozytywną energią oraz wieloma zagadnieniami do przemyśleń wróciliśmy do Krasnegostawu.

Katarzyna Mańko

opiekun uczniów