logo big

Najnowsze artykuły

13 Lut 2019 08:28 - Postaw na zawód !!!

Dnia 12 lutego 2019 w ramach promocji szkoły pani Agnieszka Pawlas i Katarzyna Oleszczuk na zaproszenie pani Feliksy Gorzkowskiej przeprowadziły warsztaty kulinarne pod roboczym tytułem „Dobre bo Walentynkowe” dla uczniów III klas gimnazjum i VIII klas ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach. Uczniowie mimo ferii i licznych powtórek do egzaminów chętnie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Pod okiem pani Agnieszki i pani Kasi przygotowali walentynkowe przysmaki [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
13 Lut 2019 08:01 - Postaw na zawód !!!
Cukiernik

Cukiernik to wymarzony zawód dla osób, których pasją jest wypiekanie ciast i przygotowywanie deserów. Współczesne cukiernie wyposażone są w nowoczesny sprzęt, dlatego też osoba pracująca na tym stanowisku oprócz umiejętności pieczenia ciast i sporządzania deserówz różnych stron świata musi nauczyć się sztuki dekorowania wyrobów cukierniczych, posiadać wiedzę z zakresu obsługi maszyn i urządzeń wykorzystywanych w produkcji cukierniczej, a [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
08 Lut 2019 12:25 - Postaw na zawód !!!
Kuchnia molekularna

KUCHNIA MOLEKULARNA      Powstanie kuchni molekularnej. Zwolennicy niekonwencjonalności twierdzą, że kuchnia molekularna to nic odkrywczego. Już w I wieku po Chrystusie w Aleksandrii, Maria Prophetisa zaczęła eksperymentować z jedzeniem i wymyśliła pieczenie na wolnym ogniu. Dzięki wielu próbom wpadła na pomysł bain marie lub marianbad czyli kąpieli wodnej. Przypisuje się jej również wynalezienie aparatu do destylacji [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
08 Lut 2019 09:15 - Postaw na zawód !!!
Wizyta studyjna w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości

Wizyta studyjna w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości 7 lutego 2019 roku uczniowie klas 4 technikum ekonomicznego i 4 technikum budownictwa w osobach Klaudii Mazurek, Konrada Sierpiny i Krystian Dubiela wraz z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego  mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości  w Łukowie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus” [ ... ]

EkonomiaCzytaj więcej...
07 Lut 2019 20:30 - Postaw na zawód !!!
 „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodziliśmy  po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).  Miał on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
07 Lut 2019 10:14 - Postaw na zawód !!!

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH  Symbol zawodu 343404 Technik żywienia i usług gastronomicznych to zawód stworzony dla ludzi lubiących przygody ze sztuką kulinarną, dbających o siebie i innych.  Technik żywienia i usług gastronomicznych jest bardzo atrakcyjnym zawodem, przygotowuje do świadczenia szeroko pojętych usług gastronomicznych. Rynek usług gastronomicznych rozwija się dynamicznie, dlatego będą tworzyć się nowe miejsca pracy dla technika żywienia [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
07 Lut 2019 10:12 - Wybierz Technikum Ekonomiczne !!!

Technik ekonomista 331403 Na wstępie należy obalić mit, dlatego stanowczo stwierdzamy: EKONOMIA TO NIE MATEMATYKA. W TECHNIKUM EKONOMICZNYM dokonujemy podstawowych obliczeń arytmetycznych z wykorzystaniem kalkulatora i programów komputerowych. Matematyki nie ma więcej niż w innych klasach. Wszyscy uczniowie mają do dyspozycji laptopy i stały dostęp do Internetu. Pojawiają się natomiast nowe, ciekawe przedmioty, w których naukę rozpoczyna się od podstaw np. podstawy ekonomii, działalność [ ... ]

EkonomiaCzytaj więcej...
02 Lut 2019 17:54 - Postaw na zawód !!!
Informacja dla rodziców - zebranie z rodzicami

Dnia 5 lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 15.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbędzie się zebranie z rodzicami w świetlicy szkolnej. Tematem spotkania będzie podsumowanie I semestru 2018/2019.      

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

DSC 0096 00004W dniu 25.04. 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyły się IX Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego w wyciskaniu na ławeczce poziomej.               Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ,,Zetka’’ obchodzący w tym roku 15 lecie swojego istnienia.

Celem tych zawodów jest propagowanie ćwiczeń kulturystycznych, walorów rekreacyjnych i zdrowotnych oraz realizacja harmonogramu umowy podpisanej z Urzędem Miasta Krasnystaw oraz Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie.

Mistrzostwa powiatu skierowane były do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.  Do zawodów zgłosiło się 25 zawodników. Do rywalizacji przystąpili zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julita Błasiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, drugie miejsce zajęła Iwona Król również z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, a trzecie miejsce zajęła Maria Antoniak z Zespołu Szkół    nr 5 Gimnazjum w Krasnymstawie.

W kategorii do 60 kg pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Opat z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie ciężarem 85 kg.

W kategorii do 75kg triumfowałDamian Rajchert z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie ciężarem 110kg.

W Kategorii do 82,5 kg wygrał Bartłomiej Suszek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie ciężarem 130 kg.

W kategorii do 90 kg zwyciężył Patryk Hawryluk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie ciężarem 132,5kg.

W kategorii do 100 kg zwyciężył Sebastian Zakrzewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie ciężarem 115 kg.                                                                                

Koszty realizacji zawodów zostały pokryte ze środków pozyskanych w ramach realizacji zadania publicznego z Urzędu Miasta Krasnystaw, Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie oraz Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie.

Zawody przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie.        

Zarząd Uczniowskiego Klub Sportowy,, Zetka’’ serdecznie dziękuje sponsorom za ufundowanie dyplomów, pucharów oraz nagród indywidualnych.

Prezes UKS ,, Zetka ’’- Leszek Dworucha

{gallery artykuly/2017/laweczka}


plan200x200dziennik200x200

lightbox

bip logo