Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2018/2019

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

zus

W naszej szkole realizowany jest projekt „Lekcje z ZUS”, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do starszych pokoleń (zasada solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

27 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w olimpiadzie ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 

Projekt oraz olimpiada objęte są honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 

Szukaj

Menu użytkownika