kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

IMG 20200919 161939

19 września Kulinarni "Zetki" wybrali się do Zamościa podbić podniebienia Jury podczas Konkursu Kulinarnego "Smaki Roztocza i Zamościa 2020" w ramach 26 Jarmarku Hetmańskiego. Organizatorem konkursu był Zamojski Dom Kultury oraz Lokalna Organizacja Turystyczna " Zamość i Roztocze". Kapituła miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ do oceny zostały zgłoszone 53 różne wyroby gastronomiczne, wypieki i nalewki. My zgłosiliśmy 3 potrawy: w kategorii Wyroby gastronomiczne były to Kurzęce szyjki nadziewane i w kategorii Wypieki - Dziady zamojskie i Chleb pszenny pieczony na liściach chrzanu. Oczywiście wszystkie przepisy można znaleźć na naszym blogu, albo wkrótce będą opublikowane. Pogoda i atmosfera sprzyjały zmaganiom konkursowym. Tłumy ludzi odwiedzały nasze stoisko.

W tym roku zdecydowano przyznać następujące nagrody:

W kategorii „Wyroby gastronomiczne”
3. miejsce: Pierogi jaglane z malinami – KGW Rodzina Razem – Gruszka Duża Kolonia
2. miejsce: Gąska pod grzybkiem – Restauracja IGNIS, Archipelag Roztocze - Budy
1. miejsce: Smalec mamusi – KGW w Szopinku
W kategorii „Wypieki”
3. miejsce: Gruszka a`la szarlotka – KGW Rodzina Razem – Gruszka Duża Kolonia
2. miejsce: Chleb pszenny na liściach chrzanowych – Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie
1. miejsce: Dynia pod pierzyną – KGW w Szopinku
Warto zwrócić uwagę, że w konkursie brały również 3 inne szkoły zamojskie, jednakże nasz wypiek został doceniony. Otrzymaliśmy dyplom i drobny sprzęt kuchenny.
W Zamościu szkołe reprezentowały Aleksandra Gustaw i Patrycja Opalińska z klasy 4tz, a opiekę sprawowały Agnieszka Pawlasi Agata Sadlak-Skrzypek.

plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo