W Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie w dniu 14 grudnia 2018 roku odbył się VI Wojewódzki Konkurs „Wiedzy z rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”. Tradycyjnie konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Lublinie przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina, Kuratora Oświaty  oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tematyka konkursu obejmowała swoim zakresem zagadnienia z rachunkowości finansowej, przede wszystkim księgowości, sprawozdawczości i analizy finansowej.

Konkurs odbył się w dwóch etapach: eliminacje szkolne i wojewódzkie. W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 40 uczniów z 10 szkół ponadgimnazjalnych. Test konkursowy składał się z 50 pytań jednokrotnego wyboru, na rozwiązanie testu uczniowie mieli godzinę zegarową. Każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 50 punktów, w przypadku zdobycia jednakowej liczby punktów kolejność miejsc ustalona została na podstawie kolejności złożenia pracy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 technikum ekonomicznego: Klaudia Mazurek i Konrad Sierpina.

rach konkurs1rach konkurs