Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

owe

7 listopada 2018 r. o godzinie 9:00 w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.  Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie II i IV klasy technikum ekonomicznego.

Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm?”.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej objęta została honorowym patronatem Prof. dr hab. Adama Glapińskiego Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru (60 pkt),
- zadania z podstaw ekonomii (15 pkt)
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXII OWE (25 pkt).

Do zawodów szkolnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się 743 szkoły z całej Polski oraz około 10 tysięcy uczestników.

Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzenie wiedzy ekonomicznej, w tym świadomości jej znaczenia oraz zainteresowań przedmiotem, wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Dotychczasowe doświadczenia pozwalają stwierdzić, że cele te są realizowane z powodzeniem. Laureaci i finaliści Olimpiady są obecnie uznanymi naukowcami, przedsiębiorcami, menedżerami oraz urzędnikami wysokiego szczebla administracji państwowej.

Szukaj

Menu użytkownika