Słodki świat, czyli z wizytą w Colian

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

   Dnia 24 października 2018 roku, młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami, odwiedziła zakład produkcyjny firmy Colian mieszczący się w Lublinie. W zakładzie tym produkowane są wyroby następujących marek: Solidarność, Hellena, Grześki, Goplana, Jutrzenka czyli generalnie słodycze i czekoladki. Spacer po zakładzie rozpoczęliśmy od zapoznania się z zasadami obowiązującymi w nim, przepisami bhp i po ubraniu się w gustowną odzież ochronną wyruszyliśmy w słodką podróż. Nasz przewodnik wyczerpująco opowiadał o technologii produkcji poszczególnych asortymentów, odpowiadał na nasze pytania oraz wskazywał CCP w procesach produkcji. Wszystko nas interesowało, począwszy od pochodzenia czekolady czy też innych surowców, poprzez parametry produkcji, liczebność załogi, pojemność magazynów, ale jednak najbardziej przemawiała do nas degustacja. Popróbowaliśmy niemalże każdego asortymentu: pralin, krówek, galaretek, kamyczków, czekoladek z nadzieniem, śliwek w czekoladzie itp. Niektórzy dość szybko nasycili się łakociami, a inni przysięgali, że mogliby w tej fabryce zamieszkać :) Wizyta była bardzo udana, nikt głodny nie wyszedł. Zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni, a gdy się okazało, że wycieczki w tym zakładzie odbywają się tylko raz w miesiącu i zostaje przyjęta tylko jedna grupa, to poczuliśmy się wyróżnieni. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować Kierownikowi Oddziału Zakładu Lublin Colian Sp.z o.o. Sebastianowi Kubasiakowi za zgodę na wizytę i oprowadzającym nas osobom: Pani Marzence, Panu Michałowi i Panu Inspektorowi bhp.

   Serdecznie polecamy wyroby tej firmy, sprawdziliśmy wszystkie organoleptycznie, mają bardzo wysoką jakość.

   W wycieczce uczestniczyli głównie uczniowie klas gastronomicznych, a opiekunami byli: Katarzyna Oleszczuk, Agnieszka Pawlas, Agata Sadlak-Skrzypek.

DSC 0591

 

DSC 0602

 

DSC 0611

 

DSC 0621

Szukaj

Menu użytkownika