Goście, goście.. tym razem odwiedzili nas uczniowie klas piątych SP

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
   W pierwszych tygodniach października w poniedziałki i czwartki w naszej szkole było bardziej gwarno niż zwykle. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 gościły bowiem dzieci  z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 i Nr 1. 
 
   Młodsi koledzy uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w szkołach podstawowych w Krasnymstawie". Uczniowie klas 5 mieli okazję poznać takie zawody jak: Technik mechanik, Technik pojazdów samochodowych, Technik budownictwa, Technik usług fryzjerskich, Technik żywienia i usług gastronomicznych czy też Kucharz. 
 Szczególnie gwarno było w pracowni gastronomicznej gdzie dzieci pod okiem pań: Agnieszki Pawlas, Agaty Sadlak-Skrzypek i Katarzyny Oleszczuk poznali czym zajmuje się kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych oraz jakie powinien mieć predyspozycje do zawodu. Dowiedzieli się gdzie i w jaki sposób pracuje kucharz. Następnie ubrani w profesjonalne fartuszki, wraz z uczniami kształcącymi się w zawodzie kucharz (Karoliną Kłonicą i Zbigniewem Wawrykiem) przygotowali muffinki z gruszkami, jabłkami i muffinki z czekoladą. Mali uczniowie wyszli z pracowni gastronomicznej oczywiście najedzeni i zadowoleni, i obiecali, że chętnie wrócą do naszej szkoły. 
DSC 0286
 
DSC 0295
 
DSC 0350
 
DSC 0360

Szukaj

Menu użytkownika