kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

27 Mar 2024 21:08 - konkurs
 Finał VII edycji powiatowego konkursu The Voice of Głowacki

  27 marca 2024 roku w KDK odbył się finał VII edycji powiatowego konkursu The Voice of Głowacki, którego organizatorem jest Zespół Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego oraz Krasnostawski Dom Kultury. Naszą szkołę reprezentowała Julia Muda z klasy 1 tse.  W VII edycji konkursu o  tytuł The Voice of Głowacki walczyli: Maja Szostak, Julia Muda, Klaudia Żuk, Grzegorz Gierula, Natasza Soboń, Aleksandra Skrzypczuk, Oliwia Nosal, Lena Bielesza, Lena Kuśmierczyk Jurorzy w składzie: [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
27 Mar 2024 20:46 - Bohaterowie
Tadeusz Kościuszko patronem młodych bohaterów ZS nr 1

          26 marca, w Dniu Patrona, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość.  Uczniowie: Maksymilian Jaworski z kl. 3tp oraz Damian Szewczak z kl. 3br zostali uhonorowani Orderem Młodego Bohatera. To niezwykłe odznaczenie państwowe przyznawane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej osobom do 18 roku życia, które w niebezpiecznej sytuacji dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu służb, przyczyniły się [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
27 Mar 2024 13:37 - konkurs
Udział w konkursie fryzjerskim ,,Barbie na wybiegu” w Parczewie.

20 marca 2024 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie odbył się po raz szósty Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski. Tematem przewodnim tegorocznej rywalizacji było: ,,Barbie na wybiegu”. Głównym celem konkursu było promowanie kształcenia zawodowego, w szczególności zawodu fryzjer. Ponadto konkurs stał się okazją do rozwijania indywidualnej kreatywności uczniów i umiejętności fryzjerskich oraz poczucia piękna, harmonii i estetyki. Naszą szkołę reprezentowały [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
27 Mar 2024 09:27 - Tomasz Bożko
Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki

W dniu 26 marca 2024 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki, „obywatela świata”, generała lejtnanta wojska I Rzeczypospolitej, generała brygady Armii Kontynentalnej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej w czasie Insurekcji 1794 roku. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia poświęcona postaci Patrona. Po jej zakończeniu odbyła się druga część uroczystości „Święta [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
26 Mar 2024 18:47 - eko
Pikieta

Pikieta "Nasze TAK dla PLANETY" Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów i Światowego Dnia Wody zorganizowaliśmy Pikietę "Nasze TAK dla PLANETY". Ideą wydarzenia było promowanie dbania o planetę i jej zasoby z uwagi na znikające w oczach Polskie lasy, kurczące się zasoby wody oraz infrastruktura wodno-kanalizacyjna w złym stanie, które mogą spowodować kryzys gospodarczy. Żeby powstrzymać te zmiany musimy działać tu i teraz. Chcieliśmy uczynić ten dzień doskonałym początkiem [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
27 Mar 2024 09:00 - Wesołych Świąt
Życzenia Świąteczne Wielkanocne

Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesiewiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego,rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stoleoraz smacznego święconego jajka. Zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Zmartwychwstania życzy dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół  nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
25 Mar 2024 11:43 - budowlanka w Zetce
Współpraca Zespołu Szkół nr 1 z firmą Boster sp. z o.o. z Krasnegostawu

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie nawiązał współpracę z Panem Marcinem Szafranem, właścicielem firmy Boster sp. z o.o. z Krasnegostawu. W szkole zostaną zorganizowane szkolenia dla uczniów z różnych dziedzin budowlanych m.in. przygotowanie i malowanie dachów, zabezpieczenia posadzek i ścian betonowych, malowanie miejsc narażonych na wilgoć, lakierowanie parkietów i zabezpieczenia drewna na zewnątrz. [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
22 Mar 2024 13:40 - festiwal
XL Festiwal Piosenki Międzynarodowej – ”Jagiełło 2024”

  XL Festiwal Piosenki Międzynarodowej – ”Jagiełło 2024”   Pierwszego dnia wiosny uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie skorzystały z zaproszenia  I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie do wzięcia udziału w 40 Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej "Jagiełło 2024", który odbył się w Krasnostawskim Domu Kultury. Solistki z klasy 1 tse: Julia Muda z piosenką – ”Murder on the Dancefloor” [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

zk

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców/opiekunów na zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, które odbędzie się 26 czerwca 2015 roku (piątek) o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

Zapraszamy

Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

Nasza szkoła współpracuje z Młodzieżowym Centrum Kariery w Krasnymstawie.

 

kras1W Roku Szkoły Zawodowców nasza szkoła zacieśniła współpracę z MCK.  Uczniowie  kl. 2tz  korzystali z cyklicznych zajęć prowadzonych przez przedstawiciela MCK. Wszyscy uczniowie ZSP Nr 1 mają także możliwość indywidualnych konsultacji dotyczących osobistego  rozwoju zawodowego.

Ponadto szkoła współorganizuje z MCK Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 10 czerwca 2015 r. na rynku miejskim w godz. 11.00:14.00. Jeśli pogoda okaże się niesprzyjająca, Targi zostaną zorganizowane w sali gimnastycznej naszej placówki.

Targi przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców Krasnegostawu i okolic – osób chcących zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a także dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

W programie Targów:

  • -  oferty pracy lokalne, krajowe i zagraniczne, 
  • -  oferty szkoleniowe,
  • -  oferty kształcenia dla dorosłych,
  •  konsultacje z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy.

Zapraszamy do udziału w Targach Pracy i Edukacji.

Wycieczka  pod hasłem: „Lublin, jakiego nie znamy…”

Stolicę  województwa lubelskiego uczniowie naszej szkoły zwiedzali dn.21.05.2015r.

 Zwiedzanie rozpoczęło się w atmosferze zadumy nad losem więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wszyscy z uwagą poznawali historię obozu oraz dramat ludzi, którzy doświadczyli nieludzkiego okrucieństwa Niemców podczas II wojny światowej. Trudno uwierzyć, że  „ludzie ludziom zgotowali ten los”.  Do refleksji nad ludzkim życiem skłania  napis  na Mauzoleum, w którym złożono prochy pomordowanych: „Los nasz dla was przestrogą”.

1z 11

Następnym etapem wycieczki było poznawanie lubelskiej Starówki.  Każdy był w Lublinie, a jednak niewiele osób miało okazję zobaczyć Skarbiec w Bazylice oo. Dominikanów  na ul. Złotej, gdzie do 1991r. przechowywano relikwie Krzyża Świętego.

z2

Skarbiec w Bazylice Mniejszej

 Ciekawym miejscem jest Skarbiec w Archikatedrze.  Można było na własne uszy zbadać, jak działa zakrystia akustyczna, a na własne oczy zobaczyć przepiękne freski, zabytkowe przedmioty sztuki sakralnej oraz kryptę z grobem m.in. Arcybiskupa J. Życińskiego.

3z

Skarbiec i Zakrystia akustyczna w Archikatedrze

4z

Przy katedrze znajduje się Wieża Trynitarska.  Warto  było pokonać 207 wąskich i krętych schodów, ponieważ  z wysokości 40m można zobaczyć panoramę Lublina. Można też obejrzeć klimatyczne wnętrze, w którym znajdują się między innymi obrazy religijne, ikony, drewniane rzeźby oraz cztery dzwony, w tym największy dzwon lubelski, Marię.

Również Podziemia Lubelskie kryją wiele tajemnic. Trasa podziemna biegnąca pod Starym Miastem stanowi zespół XVI i XVII-wiecznych piwnic prowadzących do lochów Trybunału Koronnego przez Rynek, ulicami Złotą i Archidiakońską, aż do Placu po Farze.
W salach na całej długości trasy rozstawione są makiety obrazujące najważniejsze okresy rozwoju Lublina - od czasów plemiennych, przez XIV wieczne miasto otoczone murami, do ok. 1670 roku. Przejście przez lochy ma wprowadzić zwiedzających w klimat prawie 1000 - letniej historii Lublina. Makiety pozwalają na łatwiejsze zrozumienie logiki powstania i rozwoju miasta. W podziemiach znajdują się także dwie makiety przedstawiające dawne panoramy miasta: najstarszy widok Lublina z XVI w. i najbardziej znany widok z pierwszej połowy wieku XVII. Szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich, wzbogacona światłem i dźwiękiem,  ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina (1719). 

5z

Jeszcze tylko krótki spacer po urokliwej Starówce i trzeba było wracać. Mimo pochmurnego nieba wszystkim dopisywał dobry humor.

 Warto pamiętać, że Lublin to nie tylko centra handlowe, ale przede wszystkim wiele ciekawych miejsc, które łączy niezwykła, pełna zawiłości, historia.

Wspólnie z uczniami historię Lublina poznawały: P. Ewa Gałka, pedagog szkolny oraz P. Elżbieta Kapuśniak, nauczyciel języka polskiego.

SAM 4276 1067x80028 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 spotkali się młodzi soliści ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego na wspólnym śpiewaniu piosenki satyrycznej. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe aranżacje wiele znanych utworów, poczynając od uroczych piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów a kończąc na bardziej współczesnym repertuarze. Jury konkursowe doceniło młodych wokalistów, podkreślając w uzasadnieniu werdyktu wysoki poziom prezentacji utworów oraz profesjonalne ich przygotowanie. Publiczność konkursowa nagradzała występujących gromkimi brawami.

A oto zwycięzcy tegorocznego konkursu:

I miejsce – Anna Kaczor z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie

II miejsce – Alicja Kawęcka z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie

III miejsce - Amanda Dzik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie .

Na wyróżnienie zasłużył również zespół „ Złota Piątka ”z Gimnazjum Nr 5 w Krasnymstawie .

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

  • Konkurs satyryczny 2015-1
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5743
  • Downloads: 837
  • Ocena: Brak głosów 
  • Konkurs satyryczny 2015-2
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5845
  • Downloads: 825
  • Ocena: Brak głosów 
  • Konkurs satyryczny 2015-3
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5773
  • Downloads: 846
  • Ocena: Brak głosów 
  • Konkurs satyryczny 2015-4
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5741
  • Downloads: 803
  • Ocena: Brak głosów 

SDC10131 1200x900

W kwietniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel poświęcony postaci Tadeusza Kościuszki.

Ogłoszono także wyniki konkursu plastyczno-literackiego, który miał na celu przybliżenie społeczności szkolnej sylwetki Patrona naszej szkoły. Jury w składzie: Pani Anna Kurzak, Pani Sylwia Młynarczyk-Rysak oraz Pani Sylwia Wójcik-Wilkołazka wyłoniło zwycięzców, zwracając uwagę na pomysłowość i dobór informacji.

Nagrodzono prace:

w kategorii „praca literacka”:

1 miejsce ex aequo: prace Agaty Śliwy z klasy 2tf oraz Karoliny Opat z klasy 2te.

w kategorii „komiks”:

1 miejsce: praca Anny Krasuckiej z klasy 2 tf

2 miejsce: praca Patrycji Gaweł z klasy 2 te

W tej kategorii zostały także wyróżnione 2 prace: Karoliny Małysz z klasy 2te oraz Damiana Majewskiego z klasy 2tb.

Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Pamiętajmy, ze Kościuszko to nie tylko słynne nazwisko, ale przede wszystkim człowiek, któremu nieobce były problemy naszych czasów. Warto uświadomić sobie, że nas, młodych XXI w., obowiązuje dekalog współczesnego patrioty: (przypominamy)

  1. Szanuj symbole narodowe Polski: hymn, godło i flagę państwową. 

    2. Szanuj język i kulturę swojej Ojczyzny. 

    3. Szanuj święta narodowe i rocznice. 

    4. Poznawaj historię własnego kraju. 

    5. Poznawaj polskie tradycje ludowe. 

    6. Dbaj o piękno naszego kraju. 

    7. Bądź dumny, że jesteś Polakiem gdziekolwiek będziesz.

    8. Postępuj zgodnie z duchem tolerancji i szacunku do siebie i innych. 

    9. Solidnie wypełniaj swoje obowiązki i nie ulegaj złym wpływom. 

    10.Korzystaj z rozwoju nowoczesnej nauki i osiągnięć technicznych.

  2. {gallery artykuly/2013/dzien_patrona|Dzień Patrona}

kapital ludzki

Zamawiający: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1; 22-300 Krasnystaw

NIP: 564-12-88-233

REGON: 000185650

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapytanie ofertowe nr 9.2/2013

  1. ZAMAWIAJĄCY

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1; 22-300 Krasnystaw

  1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie zadań na stanowisku „Koordynator ds. realizacji praktyk i staży zawodowych”

w projekcie pt: „Staże i praktyki – lepszy start w dorosłe życie”

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

  1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powierzenia części lub całości zadań podwykonawcom.

  1. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

Zamawiający przewiduje zatrudnienie w ramach umowy cywilnoprawnej na stanowisku Koordynatora ds. realizacji praktyk i staży zawodowych Wykonawcy od 24.06.2013 do 28.02.2015.

  1. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

  1. Oferent przed złożeniem oferty powinien dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w Zapytaniu ofertowym i przygotować ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w tym dokumencie.

  2. Oferent ponosi wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty niezależnie od wyniku postępowania. Zamawiający w żadnym przypadku nie odpowiada za koszty poniesione przez Oferenta w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty. Oferent zobowiązuje się nie rościć z tego tytułu żadnych żądań względem Zamawiającego.

  3. Oferent powinien stworzyć ofertę na formularzu załączonym do niniejszego zapytania.

  4. Oferta powinna:

-być sporządzona w języku polskim, pismem odręcznym drukowanym lub elektronicznie za pomocą edytora tekstu i wydrukowana,

-posiadać datę sporządzenia,

-być podpisana czytelnie przez Oferenta.

V. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT

  1. Oferta powinna być przesłana za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub dostarczona osobiście na adres ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15) do dnia 20.06.2013 r. do godz. 15.00 (liczy się data wpływu) wraz z załączonym CV oraz oświadczeniami Wykonawcy wypełnionymi na wzorach Zamawiającego załączonych do niniejszego Zapytania. Dokumenty powinny być dostarczone w zaklejonej kopercie z dopiskiem 9.2/2013

  2. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

  3. Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.

  4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

  5. Zapytanie ofertowe zamieszczono ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw oraz na stronie www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl

VI. OCENA OFERT

Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów:

  1. Cena: 100%.

VII. INFORMACJE DOTYCZĄCE WYBORU NAJLEPSZEJ OFERTY

Ocena ofert zostanie dokonana 21.06.2013 r., a oferent zostanie poinformowany telefonicznie.

VIII. ZAŁĄCZNIKI

1.Wzór formularza ofertowego.

2. Wzór CV.

3. Wzór oświadczenia o zaangażowaniu w inne projekty POKL.

4. Wzór oświadczenia o zatrudnieniu w instytucji realizującej POKL.

 

 

 

 

XIII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny-4W dniu 29.05. 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Szczęśliwe i zdrowe życie bez alkoholu”. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie pracy pisemnej na ten temat. Konkurs był skierowany do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.

Celem Konkursu było:

-utrwalenie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na organizm człowieka;                                                 

-uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia; 

-wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia; 

-pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień;